طراحی ویلا محمد شهر -جناب آقای همتی - ویلای کلاسیک

طراحی ویلا محمدشهر که در یکی از شهرک های ویلایی شهر محمد شهر واقع شده است، به سبک نمای کلاسیک میباشد. شهر محمد شهر یکی از شهرهای اطراف شهر کرج و متعلق به استان البرز میباشد، امروزه به دلیل نزدیکی به تهران و خوش آب و هوا بودن به یکی از نقاط ویلایی تبدیل شده است و مورد توجه سرمایه گذاران ملک و سازندگان پروژه های ویلایی قرارگرفته است.نزدیکی به امکانات شهر و در عین حال باغ های میوه و بسیار سرسبز محمدشهر این منطقه را بسیار خاص و منحصر به فرد کرده است.

طراحی ویلا محمد شهر

ویلای کلاسیک محمد شهر جناب آقای همتی که در یکی از مناطق سرسبز محمد شهر واقع شده در یک قواره ۲۰۰۰ متری با درختان کهن سال قرار گرفته است. این بنا که در واقع یک باغ ویلا با قدمتی ۲۰ ساله بوده و دارای اسکلت قدیمی در مرکز باغ بوده است.با توجه به خواسته کارفرما و حفظ اسکلت بنا محدودیت های زیادی در طراحی وجود داشت و به نوعی نیاز به عملیات بازسازی ویلا با حفظ اسکلت و مقاوم سازی سازه بود. تیم معماری استودیو قاف با توجه به خواست و نیاز کارفرما سبک کلاسیک-رومی را برای این پروژه انتخاب کرد و بر اساس آن طراحی ها را پیش برد.

در نظر گرفتن یک تراس فراخ در ضلع استخر و رو به باغ برای  طراحی محوطه به استفاده حداکثری از منظره درختان باغ کمک شایانی کرد.

کارفرما :
جناب آقای همتی
موقعیت :
محمد شهر، البرز
کاربری:
ویلایی
متراژ:
400مترمربع زیربنا در دو طبقه
سبک طراحی :
کلاسیک
خدمات:
طراحی نما و طراحی فاز 2
سال ساخت:
1400

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد الزامی مشخص شده است.