راهنمای کامل خرید ویلا در چمستان

آبان ۲۰, ۱۴۰۱by سیران احمدی0

 مناطق مختلف شمال کشور به دلیل آب‌‌و‌هوای منحصربه‌فرد، جنگل‌ها و طبیعت زیبایی که دارد برای خرید ویلا و سرمایه‌گذاری بسیار مورد توجه مردم  قرار داردیکی از این منطقه‌ها شهرستان چمستان است. ما در این مقاله به عنوان راهنمای خرید ویلا در چمستان به شما کمک می‌کنیم تا با آگاهی کامل ویلای مناسب را برای خرید پیدا کنید.

موقعیت جغرافیایی چمستان

شهرستان چمستان یکی از منطقه‌های خوش آب‌ و هوا در غرب استان مازندران است و مابین شهرستان نور و آمل. به‌صورت دقیق‌تر در غرب شهر آمل و شرق شهرستان قرار داردفاصله شهرستان چمستان از شهرستان نور ۱۱ کیلومتر است و این مسیر را با ۱۰ دقیقه زمان می‌توان طی کرد و به این منطقه بکر رسید. فاصله شهرستان چمستان تا شهرستان آمل هم حدود ۱۸ کیلومتر است؛ تقریبا ۳۰ دقیقه زمان لازم است تا از آمل به چمستان برسیمالبته نمی‌شود از جنگل‌های سرسبز  و همچنین روستا‌هایی با طبیعت زیبا و دست‌نخورده آن سخن نگفت.

روستاهای مسیر رسیدن به چمستان

روستاهای مسیر رسیدن به چمستان در بین خریداران ویلا، طرفدار زیادی دارد. از روستاهای معروف این منطقه می‌توان به گنج‌یاب، افراسیاب کلا، کردآباد و نصرت آباد اشاره کرد. از روستاهای دلنشین مسیر رفتن‌مان به چمستان می‌توان به (سعادت آباد و امیرآباد، همصفا، بنفشه‌ده، بهدشت، آهودشت‌ و جلیکان) اشاره کرد.

یکی دیگر از شهرستان‌های معروف اطراف چمستان، شهرستان ایزد‌شهر استچمستان حدود  ۸ کیلومتر با ایزدشهر فاصله دارد و مسیر این دو‌ شهرستان را می‌توانیم با ۱۵ دقیقه زمان طی کنیمجاده بین این شهرستان‌ها یک مکان گردشگری به‌شمار می‌رود. همچنین بعد از اینکه از روستای سیاه‌کلا چمستان رد شویم، به قسمتی از جاده می‌رسیم که بین پارک جنگلی نور رد می‌شود و منظره‌ای به مانند بهشت به چشمان ما هدیه می‌‌بخشد.

طراحی و ساخت ویلا چمستان استدیو قاف

چرا چمستان؟

قاطعانه  می‌توان گفت که از مهم‌ترین دلایلی که افراد برای خرید ویلا در شهرستان چمستان تمایل دارند، آب‌و‌هوای مساعد و دلپذیر ییلاقی آن است. دمای این منطقه همیشه نسبت به شهر‌های ساحلی چند درجه خنک‌تر است و در تابستان  شب‌های خنکی دارد.

 این شهرستان به دلیل آب‌و‌هوای معتدلی که دارد می‌تواند پذیرای  افراد زیادی باشد. خرید ویلا در چمستان مزیت‌های زیادی از جمله خرید اقساطی، تنوع در منطقه‌ها و قیمت مناسب ویلا را می‌تواند برای ما داشته باشد.

 اماکن تفریحی چمستان

وجود مکان‌های گردشگری و تفریحی باعث بالا رفتن قیمت ویلا در آن منطقه می‌شود و‌ دلیل مناسبی برای سرمایه‌گذاری است. از مکان‌های گردشگری و تفریحی شهرستان چمستان پارک (کشپل، چشمه آب گرم لاویج، دریاچه الیمالات و جنگل واز) را می‌توان نام برد.

بافت شهر چمستان

بافت شهرستان چمستان، جنگلی است. بافت هر شهرستان در قیمت املاک می‌تواند تاثیر‌گذار باشد و چمستان زیبای ما از این قاعده مستثنی نیست. چمستان از یک طرف به پارک جنگل گسترده از طرف دیگر به کوه البرز و مناطق جنگلی کوه البرز می‌رسدتمام این ویژگی‌ها باعث محبوبیت این شهرستان برای خریداران ویلا شده است.

معروف‌ترین روستاهای اطراف چمستان برای خرید ویلا

 روستاهای حوزه استحفاظی چمستان بسیار گسترده است تقریبا حدود ۹۰ روستا است. به همین علت می‌توانیم در مناطق مختلف ویلا بخریم. از روستاهای این منطقه می‌توان (امیرآباد، سعادت آباد، نعمت آباد، کیابسر، گنجیاب، شهرک دشت نور، سرکاج) را نام برد.

قیمت ویلاهای چمستان 

گسترده بودن حوزه استحفاظی چمستان باعث شده است تا دست خریداران برای خرید ملک در منطقه‌های متعدد آن باز باشد. به همان اندازه‌ای که منطقه برای خرید ویلا متعدد است، قیمت وجود دارد؛ اما قیمت ویلاهای نزدیک به شهرستان نور کمی نسبت به مناطق دیگر زیادتر هستند.

هزینه طراحی و ساخت ویلا در چمستان

عوامل موثر بر قیمت ویلا‌های چمستان

قیمت ویلاها در منطقه‌های مختلف شهرستان چمستان، به عوامل دیگر مانند:

      متراژ ویلا

      نوع سند

      امکانات موجود در ویلا

 

برای راهنمایی درباره خرید ویلا در چمستان در نظر داشته باشید از اصطلاح بالا دست برای مناطق سمت رشته کوه البرز و از اصطلاح پایین دست برای مناطق اطراف پارک جنگلی نور استفاده می‌کنند. منطقه بالا‌دست و پایین‌دست در موقعیت جغرافیایی و آب‌و‌هوا با هم متفاوت هستند.

همین تفاوت‌ها باعث شده است که آب‌ وهوای منطقه بالا‌دست چمستان نسبت به منطقه پایین ‌دست چمستان بهتر باشد. در‌نتیجه اگر دو ویلا با شرایط کاملا یکسان و دارای امکانات یکسان در دو منطقه بالادست و پایین‌دست چمستان وجود داشته باشد، قیمت ویلا در منطقه بالادست چمستان بیشتر از ویلای منطقه پایین دست است.

سند ویلاهای چمستان 

نوع سند ویلا در  چمستان در قیمت ویلاهای چمستان تاثیر‌‌گذار است. حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد سند ویلاهای چمستان به صورت قولنامه‌ای است. اگر تمایل به خرید این ویلا‌ها را دارید باید بعد از خرید نسبت به تک‌‌برگ کردن سند ویلا اقدام کنید. ویلاهایی که در چمستان سند تک برگ دارند، قیمت بالاتری هم دارند.

۱۴ نکته مهم قبل از خرید ویلا در چمستان

قبل از خرید هر چیزی طبیعتا خواسته‌هایی داریم و برای خرید ویلا نیز خواسته‌های خواهیم داشت که باید بر اساس اولویت آن‌ها را درنظر داشته باشیم. به‌طور کلی نکاتی که باید در نظر داشته باشیم به شرح زیر است.

۱٫ هدف

اولین موردی که باید در نظر گرفته شود، مشخص کردن هدف برای خرید ویلا است. اینکه از خودمان بپرسیم که من با چه هدفی می‌خواهم یک ویلا بخرم؟ که آیا برای تفریح و است یا سرمایه‌گذاری؟

۲٫ بودجه

بعد از اینکه هدف از خرید ویلا را مشخص کردیم، باید با توجه به بودجه‌ای که داریم به دنبال ویلا‌ی متناسب با بودجه خود باشیم.

۳٫ شناخت بازار

همیشه قبل از خرید ویلا، باید در مورد مشاوران املاک منطقه مورد نظر و مورد‌‌های پیشنهادی آن‌ها، اطلاعات کافی بدست بیاوریم.

۴٫ نوع ویلا

باید نوع ویلایی مدنظرمان را مشخص کنیم. اگر هدف ما از خرید ویلا، گذراندن تعطیلات است. باید به منظره‌ای که در اطراف ویلا است توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

۵٫ دسترسی

قبل از خرید ویلا باید به چگونگی رفت و آمد به آن توجه کنیم.

۶٫ امکانات

توجه داشته باشیم که ویلا باید دارای امکانات لازم و  پایه  از جمله: آب، برق، گاز باشد.

۷٫ کیفیت ساخت

باید در مورد مصالحی که در ساخت ویلا به کار رفته است، اطلاعات لازم را کسب کنیم.

۸٫ نوع سند مالکیت

سند ویلا باید به صورت شش‌دانگ باشد.

۹٫ خرید نقد یا اقساطی

همیشه تا جایی که امکان دارد معامله را به صورت نقدی انجام دهیم تا از دردسر پرداخت قسط و چک خیالی آسوده داشته باشیم.

۱۰٫ خرید یا اجاره از افراد معتبر

 خرید ویلا و قرداد آن را در مشاور املاکی انجام دهید که دارای مجوز از اتحادیه‌ی املاک است.

۱۱٫ قیمت ویلاهای اطراف

 باید برای خرید ویلا، درباره‌ قیمت ویلا‌های اطراف، ویلای انتخابی خود قبل از خرید قطعی، آگاهی لازم را کسب کنیم. 

۱۲٫ امنیت ویلا

۱۳٫ آب‌و‌هوا

۱۴٫ منظره

سخن پایانی:

ما در این مقاله به عنوان راهنمای خرید ویلا در چمستان آگاهی‌های لازم را برای خریدارانی که قصد خرید ویلا در چمستان دارند را به اشتراک گذاشتیم. امیدواریم شما هم بعد از خواندن این مقاله تصمیم خود را برای خرید ویلا در این شهرستان قطعی کنید. بیشتر مشتریان بعد از پیدا نکردن آنچه که از ویلا انظار دارند سراغ طراحی ویلا می روند شما نیز می توانید با طراحی وساخت ویلا بهترین ها و آنچه که در ذهن دارید را داشته باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد الزامی مشخص شده است.