نحوه ساخت ویلا ارزان قیمت با حفظ کیفیت بنا - طراحی نما ساختمان و ویلا - دفتر معماری استودیو قاف

شهریور ۳۰, ۱۴۰۱by سیران احمدی0

امروزه بیشتر افراد به دنبال روشی اقتصادی برای ساخت ویلا در شمال هستند. روش های طراحی ویلا و ساخت ویلای ارزان شامل موارد مختلفی می شود و هر کدام تاثیر چشمگیری در کاهش هزینه ها  دارند.

برای اینکه بتوانید یک ویلای ارزان قیمت بسازید ما در اینجا اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهیم که تاثیر گرانی زمین و منتطقه جغرافیایی را تا حدودی کاهش می دهد.

آیا می توان ویلای ارزان در شمال ساخت؟

ساخت یک ویلای ارزان قیمت امکان پذیر است و برخی فکر می کنند که این مورد کیفیت بنا را کاهش می دهد در حالی که اینطور نیست. کافی است به برخی از نکات مهم توجه داشته باشید تا یک ویلای مطلوب داشته باشید.

هزینه های مربوط به ساخت و طراحی ویلا به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای کم کردن هزینه ها می توانید برخی از المان ها را حذف کنید یا آن ها را ساده تر انجام دهید. داشتن یک ویلای بزرگ جذاب است اما هزینه زیادی را می طلبد. در ادامه نکاتی را برای کاهش هزینه ها و داشتن یک ویلای ارزان را در اختیارتان قرار می دهیم.

چگونه در شمال ویلای ارزان بسازیم

ساخت ویلای ارزان قیمت چگونه؟

برای ساخت ویلا در شمال یا شهر دیگری قبل از خرید و ساخت ویلا بهتر است که با حوصله به هزینه های این کار از اول تا آخر پروسه فکر کنید و آن را مورد بررسی قرار دهید. هزینه های اولیه برای ساخت ویلا در شمال شامل: هزینه خرید زمین، هزینه مصالح برای ساخت، هزینه مهندسان و استادکاران و …. است. در ادامه ما به شما راهکارهایی را برای کاهش هزینه معرفی می کنیم تا یک ویلای ارزان و شخصی و زیبا داشته باشید.

خرید زمین

قدم اول در ساخت ویلا در شمال خرید زمین است. اگر دنبال ساخت ویلای ارزان قیمت هستید بهتر است یک زمین با ابعاد جمع و جور تهیه کنید تا بخش بزرگی از سرمایه ای که دارید برای خرید زمین از دست نرود. به این توجه کنید که زمین های بزرگ هزینه های زیادی برای محوطه سازی و ساخت نمای دیوارها از شما خواهد گرفت.

ابعاد ساختمان

اگر سرمایه ای محدود دارید در ساخت ویلا بهتر است به آن چه که نیاز دارید فکر کنید و به دنبال تجملات نباشید. اگر در ابتدای کار به این مورد دقت نکنید در وسط کار می بینید که بودجه زیادی را از دست داده اید و کارتان نصف و نیمه رها خواهد شد. تعداد اتاق خواب های زیاد تنها هزینه ساخت و خرید مبلمان را برای شما زیاد می کند یا ساخت سرویس بهداشتی و حمام اضافه هزینه های زیادی از جمله خرید کاشی، لوله کشی، شیرآلات، روشویی و … خواهد داشت.

بنابراین ساخت یک ویلا که اندازه و امکانات آن با نیازهای شما همخوانی دارد بهتر است از یک ویلا با ابعاد بزرگ است که تعدادی اتاق بیشر از نیاز دارد و تنها به لوکس شدن ویلا کمک می کند.

ابعاد ساختمان در ویلای ارزان

محوطه و حیاط ویلا

هزینه های دیگری که باید به آن فکر کنید محوطه و حیاط ویلا است. اجرای محوطه سازی در فضای باغ و ویلا این فرصت را می دهد که با خیال راحتی زمان بیشتری را در فضای ویلای خود سپری کنید اما به صورت منطقی به این مورد دقت کنید که هزینه های محوطه سازی ویلا یک هزینه قابل توجه است.

توجه داشته باشید که محدود بودن سرمایه ممکن است شما را از داشتن ویلای مورد علاقه تان دور کند اما ما در اینجا برایتان شرح خواهیم داد که چگونه یک ویلای ارزان داشته باشید که در روزهای آخر هفته و دورهمی های خانوادگی در آن راحت باشید.

بجای تجملات می توانید شکل ساده ای از محوطه سازی را اجرا کنید و نیازی به آیتم های بزرگ و پرهزینه مثل ساخت استخر و آلاچیق های بزرگ و گیاه کاری آنچنانی نیست. ایده های بسیاری برای محوطه سازی کم هزینه وجود دارد.

به عنوان مثال مسیر دروازه تا ویلا را می توانید با گلدان های رنگی گل تزئین کنید و خط عرضی را با سنگ های ریز پر کنید یا می توانید بجای آلاچیق از سایه بان رنگی و میز و صندلی استفاده کنید. تنها کافی است خلاق باشید.

تا اینجا چند تا ایده برای محوطه ویلا ارائه دادیم که هزینه های شما را تاحدودی کاهش می دهد همین ایده ها را برای مبلمان و وسایل رفاهی ویلا نیز می توانید انجام دهید.

حیاط و محوطه ویلا ارزان

 

 کدام گروه معماری بهترین راهکار ویلای ارزان را ارائه می دهند؟

گروه های معماری زیادی در طراحی ویلا و ساخت آن و حتی طراحی دکوراسیون داخلی آن فعالیت دارند. پیشنهاد ما به شما گروه استدیو قاف است که با سالها تجربه توانسته است ویلاهای لوکس و مدرن را طراحی کند.

لازم است برای ساخت ویلای خودتان با کمترین هزینه ها با مشاورین استدیوقاف همین حالا تماس بگیرید تا بهترین نتیجه را از طراحی تا ساخت دریافت کنید.

سوالات متداول ساخت ویلا ارزان قیمت

آیا ساخت ویلای ارزان از کیفیت بنا می کاهد؟

اگر عناصری که برای ساخت استفاده شود اصولی باشد از کیفیت بنا نمی کاهد.

عوامل مهم در کم کردن هزینه های ساخت ویلا چیست؟

برای کم کردن هزینه ها می توانید زمین کوچک بخرید و ساختمان را با ابعاد کوچک بسازید و محوطه را نیز ساده تزئین کنید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد الزامی مشخص شده است.