ویلای طرح روستيك سنگچال حسین پور - طراحی ویلا روستیک روستایی

درباره پروژه ویلای روستیک سنگچال

روستای سنگچال از گنجینه‌های سرسبز استان مازندران که از توابع شهرستان سرسبز آمل است و برای سفری دلچسب، انتخابی فوق‌العاده خواهد بود. سنگچال یکی از دهکده‌های توریستی که در همسایگی روستای فیلبند واقع شده است.  ییلاق خوش آب‌وهوای سنگچال با درختان بلند، چشمه‌های زلال در دامنه کوه قرار گرفته و به ‌واسطه قرار گرفتن در منطقه‌ای مرتفع، منظره‌ای بی نظیر دارد.

خانه‌های محلی و بومی روستا حال ‌و هوای با صفای زندگی روستایی را به شما منتقل می‌کنند و باعث میشوند به زندگی ساده، اما جذاب روستایی علاقه مند بشوید.برای همین طراحی ویلای سنگچال به سبک روستیک و یا همان روستایی طراحی شده است تا از اقلیم روستا فاصله نگیرد. همچنین طراحی روف گاردن و بالکن های دارای بام سبز در این ویلا نیز با بهره گیری از گیاهان بومی اقلیم منطقه صورت گرفته است. 

برای اینکه ویلایی به سبک روستیک طراحی شود باید طبیعت و فضای بافت روستایی وارد ویلا شود. نزدیک کردن ویلا به طبیعت مثل این است که از لوازم طبیعی در فضا و نما استفاده شود. مهم نیست که زمین ویلا در کنار دریاچه قرار دارد یا کوهستان، استفاده از مؤلفه‌های طبیعی خام و دست نخورده یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار در سبک روستایی و ویلاهای روستیک است. این نکات و توجه به بافت منطقه در طراحی ویلای روستیک سنگچال در مازندران مد نظر قرار داده شده است.

ویلای روستایی آقای حسین پور هم که در ارتفاعات سنگچال قرار گرفته و منظره بی نظیر کوهستان را دارد از این قاعده مستثنی نیست و با استفاده از چوب و آجر و المان های خانه های روستایی منطقه به سبک روستایی نزدیک شده است.سقف های شیروانی و نرده های چوبی و پله های بیرونی و تیرک های چوبی نما، همه المان هایی هستند که در طراحی ویلا به سبک روستایی پروژه سنگچال کمک کرده اند.

 

 

کارفرما:
:جناب آقای حسین پور
موقعیت:
:سنگچال، مازندران
کاربری:
:ویلایی
متراژ:
:550 مترمربع زیربنا در 4 طبقه
سبک طراحی:
:روستیک
سال ساخت:
:1399
خدمات:
:طراحی پلان ، نما و محوطه، طراحی فاز 2

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد الزامی مشخص شده است.