سطح شیبدار پلان ویلا در زمین شیب دار - استودیو قاف

شهریور ۲۲, ۱۴۰۱by استودیو قاف0

طراحی انواع پلان ویلا در زمین شیبدار با ارائه نقشه های مهندسی حرفه ای انجام می شود؛ اما هم اکنون می خواهیم شما را با اطلاعاتی که برای درک عموم ساده شده است، آشنا سازیم. قطعا می دانید که اصول طراحی پلان ویلا برای سطح شیبدار با سطوح صاف متفاوت خواهد بود. با استفاده از خدمات برای طراحی پلان ویلا روی شیب، چیزی از زیبایی طراحی ویلا برای شما در مقایسه با پلان ویلا برای زمین صاف کم نخواهد شد. اما نکاتی وجود دارد که در ادامه برایتان شرح دادیم.

نکات مهم طراحی ویلا روی شیب

زمین هایی که در دامنه کوه ها وجود دارد و سازندگان به دنبال ساخت ویلا در آن باشند قطعا در این میان یک طراح خبره در اصول طراحی ویلا روی شیب نیاز پروژه خواهد بود. زمین ها با زاویه شیب مختلف، وسعت و آب و هوا و شرایط جغرافیایی مختلفی برای ساخت و ساز انتخاب می شوند که در اصول طراحی یک ویلا در زمین شیبدار تاثیر گذار خواهد بود.

ساخت ویلا

قانون زهکشی زمین های شیبدار

قانون اولی که در ساخت ویلای شما روی سطح شیبدار اجرا می کنیم، قانون زهکشی است. اما مفهوم این قانون به چه چیزی اشاره دارد؟ در دامنه کوه ها معمولا شاهد پوشش گیاهی یا درختان هستیم که در هنگام ساخت و ساز ملزم به حذف یا انتقال این نوع از پوشش خواهیم بود. نتیجه چیست؟ سطح شیب دار شما در چنین جایی که احتمال فرسایش خاک به مرور زمان بیشتر می شود، نیازمند زهکشی خواهیم بود.

روش های مختلفی برای زهکشی وجود دارد اما بررسی وضعیت زهکشی ویلا های ساخته شده در زمین های شیب دار اطراف شما روش مورد نظر طراح را مشخص خواهد کرد. با دقیت بالا، زهکشی به جهت کاهش تاثیر فرسایش زمین انجام خواهد شد.

اجرای فونداسیون در زمین های شیب دار

قوانین کشور طراح را ملزم به استفاده از پی افقی کرده است. در نتیجه طراحی های ما در هر شیبی که برای ساخت ویلا پذیرفته شده باشد باید پی ریزی افقی انجام دهیم. مشکلی که در برخی از طراحی ها وجود دارد بالا بودن میزان شیب زمین است در این صورت ما به صورت پله ای پی ریزی را انجام خواهیم داد.

اهمیت انتخاب نوع مصالح در طراحی ویلا شیبدار

کیفیت مصالح در طراحی ویلا روی شیب باید بسیار بالا باشد. ریسک در کاهش کیفیت مصالح ساخت و ساز ویلای شیبدار خطرناک خواهد بود. حتی کوچکترین تردید در انتخاب کیفیت مصالح ساخت و ساز خود را نداشته باشید. تهیه مصالح بالاترین کیفیت، تنها راه اطمینان شما از ساخت و ساز خواهد بود.

به همین دلیل است که مواردی چون استفاده از شن و ماسه، مقاومت و تراکم مصالح را در طراحی ویلای شما در نظر خواهیم گرفت.

 

 

دلیل محبوبیت ویلا روی زمین شیب دار

در سال های اخیر شاهد افزایش علاقمندی اشخاص به ویلا هایی در سطوح شیب دار بودیم. اما علت چیست؟ طراحی ویلا روی زمین شیبدار تفاوتی دارد که برای ذکر آن در ظاهری ترین حالت ممکن مشخصه وجود تضاد در طراحی را ذکر میکنیم.

تضاد در طراحی ویلای سطوح شیبدار به چه معناست؟ در مرتفع ترین نقطه زمین طراحی با ارتفاع کم ویلا شکی میگیرد و در قسمت پایینی زمین بخش مرتفع ویلا طراحی میشود که این نوع از ساخت و ساز تنها در سطوح شیبدار مرسوم است مورد پسند افراد واقع میگردد.

دکوراسیون داخلی ویلا

مزایای طراحی ویلا روی شیب

ترس از شلوغی درون شهر و آرامش محیط اطراف زمین ویلای شما علت ساخت آن میشود. طراحی زیبایی آن را تکمیل میکند و ساخت و ساز اصولی محوطه سازی زیبایی را در اختیار شما خواهد گذاشت.

روشنایی طبیعی که در نتیجه طراحی اصولی ممکن میشود، فضا را برای شما بیشتر دلنشین تر خواهد کرد. علت هایی که باعث میشود طراحی هایی بر روی زمین های شیبدار انجام شود را ذکر کردیم هر کدام از این دلیل ها میتواند برای سلیقه های مختلف متفاوت باشد اما در هر صورت طراحی شما توسط ما به حرفه ای ترین حالت ممکن سبب بهرمندی از این مزیت ها خواهد بود.

چالش های مهم طراحی ویلا روی شیب

از عوامل مهم و تاثیر گذار در ایجاد چالش های یک طراح پلان ویلا در زمین شیبدار می توان به وجود شیب و ناهمواری ها اشاره کرد. برای مثال ما در شیب های مثبت ۱۵ درصد خطر ساخت و ساز را بسیار بالا تشخیص داده و پایه گذاری اصولی و مقاوم را در طراحی اعمال خواهیم کرد. برای کاهش هزینه ساخت و ساز بهتر است شیب ۱۰ الی ۱۵ درصد را برای ساخت و ساز انتخاب کرد تا نیازی به مقاوم سازی با هزینه سنگین نداشته باشیم.

 

کلام آخر پلان ویلا در زمین شیب دار

برای دریافت بهترین مشاوره ساخت و ساز ویلا در سطوح شیبدار با ما تماس بگیرید. دقت داشته باشید که انتخاب طراح خبره برای پیشبرد اهداف ساخت و ساز بسیار مهم است. پیشنهاد میکنیم نمونه طراحی ویلا ما را بررسی کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد الزامی مشخص شده است.