بهترین قیمت برای طراحی ویلا- راهنمای کامل - طراحی نما ساختمان و ویلا - دفتر معماری استودیو قاف

مهر ۵, ۱۴۰۱by سیران احمدی0

قبل از شروع لازم است بگوییم که هنگام شروع و استارت پروژه، برآورد هزینه و آنچه که انتظار داریم اهمیت زیادی دارد. از قدیم الایام همیشه معماران سعی داشته لند که کمترین هزینه را برای ساخت داشته باشند و هزینه طراحی را یک هزینه بیهوده می دانستند.

که البته ساخت ویلا را به افراد تازه کار می دادند که این امر در آخر به پشیمانی و نارضایتی از آنچه که می خواستند بود.

اما اکنون طراحی ویلا یک برگ برنده محسوب می شود چرا که در ارزش گذاری ملک نیز تاثیر دارد. هزینه طراحی ویلا شامل موارد مختلفی می شود که در این مطلب به زور کامل در مورد آن صحبت می کنیم.

هزینه طراحی ویلا سه بعدی چقدر است؟

قبل از برآورد هزینه های مربوط به طراحی و ساخت ویلا بهتر است که قصد خود را از خرید و ساخت ویلا مشخص کنید که آیا هدف شما استفاده شخصی است یا فروش و سود دهی ویلا یا اجاره آن.

اگر هدف شما استفاده شخصی از ویلا است به طبع اولین چیزی که در طراحی ویلا به ذهنتان می رسد نما و دکوراسیون داخلی است. در زمینه فروش ویلا نیز همیشه فروشندگان اولین صحبتشان نما و دکوراسیون داخلی است در نتیجه قیمت طراحی ویلا و طراحی دکوراسیون داخلی یک هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری است و نمی توان از تاثیرات تزئینات و زیبایی ویلا و مدرن بودن نما چشم پوشی کرد.

ویلا در دنیای امروز و در شلوغی شهر نشینی نقش بسزایی در رفع نیازهای روحی مردم دارد. بدون شک قرار گرفتن در یک محیط لوکس با نمای مدرن آرامش روحی و روانی خاصی را به شما خواهد داد.

طراحی ویلای سه بعدی جزو محبوب ترین و پرطرفدارترین ویلاهای ساخته شده است. طراحی های های سه بعدی دید وسیع تری از نما و فضای داخلی به ویلا خواهند داد و پیمانکار به راحتی می توانند با این نقشه و طرح، به طور دقیق هزینه ها را محاسبه کنند.

هزینه و قیمت طراحی ویلا

آشنایی مختصر بر سبک های طراحی

یکی از موارد تاثیر گذار در هزینه طراحی معماری، سبک طراحی است. با توجه به سلیقه های مختلف می توان می توان شاهد اجرای انواع سبک ویلا بود.

در کل سبک های طراحی را می توان به موارد زیر بخش بندی کرد:

ویلا به سبک مدرن: در این نوع سبک از رویکردهای ساده و نوگرایانه استفاده می شود.

ویلا به سبک کلاسیک: از فرم های تاریخی یونان و رم استفاده می شود.

ویلا به سبک روستیک: در این نوع سبک از متریال های بومی و طبیعی و فرم های ساده استفاده می شود.

چه عواملی در هزینه طراحی ویلا موثر است؟

از مواردی که نقش پر رنگی در تعیین هزینه طراحی ویلا دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- سبک معماری

در حال حاضر یکی از مهمترین فاکتورهای اصلی در تعیین هزینه طراحی ویلا، سبک معماری است. نقش سبک را در هزینه طراحی نما تا هزینه طراحی ویلا می توان مشخص کرد. این سبک ها که قبلا در مورد آن ها صحبت کردیم .یژگی های منحصر به فر خود را دارند که همین ویژگی ها در برآورد هزینه ساخت و طراحی ویلا موثر هستند.

۲- متریال های ویلا

مصالحی که برای ساخت ویلا به کار می روند بر قیمت طراحی ویلا موثر اند. به عنوان مثال در طراحی ویلا کلاسیک که از متریال های مانند سنگ استفاده می شود گران تر از طراحی ویلای مدرن است که متریال های آن ارزان تر است.

۳- تیم طراحی ویلا

تیم های طراحی هر چقدر که حرفه ای تر باشند دستمزد بالاتری دارند. اما توجه داشته باشید که سپردن پروژه به افرادی که مبالغ کمتری می گیرند به طبع در روند ساخت و ساز مشکلاتی به وجود می آید که هزینه دو برابر تیم طراحی حرفه ای را در کار از دست می دهید.

اگر می خواهید ارزش مالی ویلا بالا برود و بازگشت سرمایه نیز وجود داشته باشد بهتر است برای طراحی ویلا از یک طراح با سابقه کمک بگیرید.

۴_ موقعیت مکانی پروژه

هنگام طراحی ویلا باید شرایط اقلیمی توجه کرد چرا که هزینه طراحی ویلا در منطقه کوهستانی نیاز به بررسی های زیادی دارد ولی در طراحی ویلا در منطقه ای با اقلیم متعادل این چنین نیست بنابراین طراحی ویلا در منطقه کوهستانی هزینه بالاتری دارد.

۵_ موقعیت زمین

یکی دیگر از مواردی که روی هزینه طراحی ویلا تاثیر می گذارد موقعیت زمین است. قرار گرفتن ویلا در منطقه کوهپایه ای و طمین سراشیبی به دلیل محاسبه سازه پیچیده است و به همین دلیل هزینه طراحی آن بیشتر خواهد بود.

۶_ متراژ پروژه

در کل هزینه طراحی ویلا به ازای هر متر مربع خواهد بود پس واضح است که هزینه طراحی با متراژ ۵۰۰ متر با متراژ ۳۰۰ متر فرق دارد. البته این هم در نظر داشته باشید که هر چقدر تعداد طبقات بیشتر شود احتیاج به طراحی بیشتری دارد. طراحی فضای بیشتر برابر است با افزایش قیمت طراحی ویلا.

۷- امکانات ویلا

امکاناتا جانبی چون روف گاردن، آلاچیق و استخر در فضای ویلا به طبع به هزینه طراحی ویلا اضافه خواهد کرد و برای هر کدام هزینه مجزایی در نظر گرفته خواهد شد.

هزینه طراحی ویلا سه بعدی

چرا باید به هزینه طراحی ویلا توجه کرد؟

بودجه ای کارفرما برای پروژه ویلایی در نظر می گیرد اساس کار طراح در طراحی ویلا است و با توجه به آن و خواسته کارفرما بهترین طرح را ارائه می دهد. به همین دلیل هزینه طراحی ویلا و توجه بر بودجه مالی کارفرما اهمیت زیادی دارد.

سوالات متداول هزینه طراحی ساخت ویلا

تعرفه هزینه طراحی ویلا در سبک های مختلف چقدر است؟

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا سبک ویلا در هزینه طراحی تاثیر دارد یا خیر؟ در جواب باید بگوییم که در بخش طراحی پلان این هزینه ها در طراحی ویلا بی تاثیر است ولی بخش پر هزینه مربوط به طراحی نما و طراحی داخلی است که وقت زیادی را می گیرد که این وقت در طراحی کلاسیک بیشتر است به همین دلیل هزینه طراحی آن نیز بیشتر است.

تعرفه طراحی ویلا در ۱۴۰۱ چند است؟

ما در شرکت استدیو قاف سعی کرده ایم که در سال جاری با افزایش هزینه های ساخت و ساز هیچگونه افزایش قیمتی در زمینه طراحی نداشته باشیم.

محاسبه آنلاین هزینه ساخت ویلا در شمال چگونه است؟

ما در استدیو قاف برای مشتریانی که می خواهند در شمال ویلا بسازند بخش غیر حصوری و انلاین را برای راحتی مشتریان راه اندازی کرده ایم و با گرفتن اطلاعات پروژه بصورت آنلاین هزینه ساخت و ساز را برآورد می کنیم.

هزینه طراحی ویلا به سبک مدرن چقدر است؟

همانگونه که در متن توضیح دادیم سبک مدرن در قسمت نما و طراحی داخلی زحمت کمتری نسبت به سبک کلاسیک دارد و هزینه کمتری می گیرد.

 

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد الزامی مشخص شده است.