اصول و نکات طراحی ویلا در شمال

مهر ۶, ۱۴۰۱by سیران احمدی0

برای ساخت و ساز و طراحی ویلا در شمال کشور و استان های مازندران و گیلان باید نکات خاصی را مد نظر داشت. توجه و اشراف به خصوصیات اقلیم و آب و هوایی و همچنین شرایط ملکی و همسایگی مناطق در شمال کشور اهمیت زیادی دارد. ساخت و ساز ویلا در شمال باید با توجه به شرجی بودن هوای شمال کشور انجام شود و باید استانداردهای لازم را رعایت کنید و قوانین لازم را بدانید. ساخت ویلا چه با هدف استفاده شخصی یا خرید و فروش باید طبق اصول طراحی و مهندسی اجرا گردد.

در طراحی ویلا چه نمای بیرونی چه داخلی یک سری اصول و استاندارد وجود  دارد که اگر از آن ها غافل شویم مشکلات جدیدی را تجربه خواهید کرد. به همین دلیل همیشه پیشنهاد می شود که با یک تیم مجرب کار کنید.

توجه به جزئیاتی از جمله: شرایط زمین و منطقه جغرافیایی و مساحت آن به شما می گوید که چه روشی برای ساخت ویلا مناسب است. طراحی ویلا با توجه به شرایط با سبک های مختلف امکان پذیر است کافی است که برای آنچه که در ذهن دارید را طبق یک برنامه اصولی پیش ببرید.  شرکت های پیمانکاری که با اصول طراحی و ساخت ویلا پیش می روند بهترین نتیجه را از پروژه به مشتری تحویل می دهند.  استودیو قاف با دارا بودن پروژه های طراحی و ساخت متعدد در شمال کشور آماده مشاوره و همکاری در زمینه ساخت و طراحی ویلا در شمال می باشد. پروژه طراحی ویلا در رشت ، طراحی ویلا رویان ، طراحی ویلا در سیاهکل گیلان و طراحی ویلا تنکابن صرفا برخی از نمونه کارهای طراحی واجرایی استودیو قاف در زمینه ویلا سازی در شمال می باشد. 

طراحی و ساخت ویلا در شمال

چرا در شمال ویلا بسازیم؟

در سالهای گذشته ساخت ویلا در شمال با استقبال بی نظیری همراه بوده است. یکی از دلایلی که بیشتر افراد بجای خرید ویلا دنبال ساخت ویلا هستند این است که می توانند نظارت کاملی روی پروژه خود و درنهایت آنچه که می خواهند داشته باشند.

به طور کامل اگر بخواهیم توضیح دهیم باید بگوییم از لحظه ای که نقشه ویلا کشیده می شود می توانند در طرح ویلا و آنچه که می خواهند تغییرات لازم را بدهند و فضای مورد علاقه شان را با نظارت یک فرد حرفه ای به ثمر برسانند. همین امر یکی از دلایل محبوب برای افراد برای ساخت ویلا در شمال است نه خرید آن.

هر کسی با توجه به فضای مورد نیاز و همچنین نیازهای خود می تواند ویلای مورد علاقه خود را داشته باشند که همین امر در افزایش رفاه و راحتی شان در ویلا نقش اساسی دارد.

از طرف دیگر ساخت ویلا این اطمینان را می دهد که از چه مصالحی و با چه کیفیتی استفاده شده است. از طرفی اگر جزو کسانی هستید که نسبت به کیفیت ویلا و راحتی در آن وسواس دارید می توانید به سراغ ساخت ویلا بروید.

ساخت ویلا در شمال

نکات واصول طراحی ویلا در شمال که باید بدانید

شاید کمتر کسی در مورد اصول ساخت ویلا در شمال به جزئیات و نکات بپردازد ما در ادامه این نکات ارزشمند را در اختیارتان قرار می دهیم:

ü   از کرسی چینی در طراحی و سازه ویلا استفاده کنید.

ü   به دلیل مرطوب بودن آب و هوای شمال حتما در زیر بنا از قیر، گونی و عایق های پلاستیکی استفاده کنید.

ü   به دلیل نبودن نور خورشید به اندازه کافی در ساخت ویلا از پنجره های عریض و طویل استفاده کنید.

ü   به دلیل وجود مناظر زیبای شمال سعی کنید از بالکن و پنجره های بزرگ برای ویو استفاده کنید.

ü   برای اینکه تهویه هوای خوبی داشته باشید از بادهای غرب به شرق استفاده کنید به این صورت که از پلان های کشیده در در جهت غرب به شرق استفاده کنید.

ü   پیچیدگی در فرم کلی ویلا کمتر باشد تهویه هوای بهتری خواهد داشت.

ü   به دلیل بارش باران از سقف های شیب دار و شیروانی استفاده کنید.

ü   استفاده از سازه باتنی به دلیل زنگ زدن و فرسایش سریع فلز

ü   استفاده از متریال هایی که ظرفیت حرارتی بالایی نسبت به اختلاف دمای تابستان  و زمستان داشته باشند.

 سخن آخر

در این مطلب به نکات ارزشمندی برای ساخت و طراحی ویلا در شمال اشاره کردیم. این نکات به شما کمک خواهند کرد اما کافی نیستند چرا که همه ما افراد با تجربه در امور ساخت و ساز نیستیم و در این زمینه باید از یک فرد حرفه ای کمک بگیریم. هیچگاه برای قیمت طراحی ویلا کار و پروژه تان را به دست افرادی که سابقه زیادی ندارند، نسپارید چرا که در آخر می بینید پروژه طبق میل شما نبود یا اینکه مجبورید هزینه های اضافی بپردازید.

همراه بودن یک متخصص در ساخت و ساز می تواند امنیت خاطر به شما بدهد. ما در مجموعه استودیو قاف خدمات ساخت و طراحی ویلا را ارائه می دهیم. می توانید همین حالا با مشاورین ما در امر ساخت و ساز با بروزترین و اصولی ترین ساخت ویلا تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد الزامی مشخص شده است.