بازسازی ویلا

دی ۹, ۱۴۰۰by استودیو قاف0

بازسازی ویلا موضوعیست که با توجه به حساسیت بالا باید به صورت جزئی و مهندسی شده انجام گیرد. بنابراین قبل از پرداختن به بازسازی ویلا، باید از تفاوت بین بازسازی ساختمان و ویلا و نوسازی مطلع شوید. خیلی از دفاتر مهندسی، طراحی و معماری سازه ها به دلیل عدم آگاهی از دانش تخصصی کافی، بازسازی را همان نوسازی می نامند. اشتباه رایجی که در بین خیلی از مهندسین مبتدی معماری مشاهده می شود که با در نظر نگرفتن تفاوت بازسازی با نوسازی و تغییر مدل ، مشاوره های غلطی را به کارفرما ها می دهند. پروژه بازسازی موضوعی است که تغییرات کل ساختمان را مورد هدف قرار می دهد در حالی که نوسازی به تعمیر اجزاء ساختمان با آنچه در حال حاضر وجود دارد و در برخی موارد، افزودن اجزاء جدید اشاره می کند. در برخی مواقع  با در نظر گرفتن بازه زمانی و بودجه کارفرما می توان بازسازی و نوسازی را به شکل ترکیبی طراحی و سپس اجرا کرد، ولی حتماً به این نکته دقت کنید که با دو تخصص کاملاً جداگانه و متفاوت طرف هستید. بازسازی ویلا

بازسازی ویلا فرآیند پیچیده ایست، زیرا شامل تغییراتی در ساختار ساختمان می‌شود. نمونه هایی از بازسازی سازه ها مانند ویلا عبارتند از:

 • گسترش متراژ مربع یک ساختمان
 • برداشتن یا اضافه کردن دیوار ها
 • بازسازی و بالا بردن سقف ها
 • اضافه کردن لوله کشی
 • طراحی محوطه ویلا
 • افزودن کانال های گرمایشی و سرمایشی
 • نصب عایق، پنجره های جدید، اغلب خارج از کاراکتر.
 • سیم کشی و لوله کشی مجدد
 • افزودن و نوسازی آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی و سایر نقاط طلایی ویلا.
 • بسته شدن ایوان ها
 • اضافه شدن گاراژها در جلو ویلا و یا در حیاط خلوت. گاهی اوقات گاراژها به گونه ای اضافه می شدند که به داخل ایوان نفوذ می کردند و مانع از نور روز یا تهویه اتاق می شوند. محفظه های اتومبیل معمولاً از یک دیوار جانبی حمایت می شدند.

بازسازی ساختمان کار بیشتری در پروژه می طلبد. قبل از انتخاب بازسازی، باید یک برآورد هزینه داشته باشید تا مطمئن شوید که بودجه کافی برای پروژه دارید. از طرق مشاوره رایگان دفتر معماری قاف به صورت ۲۴ ساعته می توانید بهترین و تخصصی ترین تصمیم را در زمینه بازسای، نوسازی و یا ترکیبی از هر دو برای ساختمان خود بگیرید و بدون استرس و دغدغه و با ذهنی خالی از سوال های بی جواب از نظر بازه زمانی، هزینه، محدوده پروژه، گزینه های سفارشی سازی و سایر موارد مهم، پروژه ساختمانی خود را به آسانی سامان دهی و مدیریت کنید و همچنین می توانید با حداقل هزینه در کمترین زمان ممکن پروژه بازسازی ساختمان مورد نظر خود را با هر بودجه ای و در عین حال با مدرن ترین و خلاق ترین ایده و  طراحی از طریق تخصص تضمینی مهندسین استودیو قاف تحویل بگیرید و در نهایت در این مرکز معماری بزرگ کاملاً متوجه می شوید که کدام پروژه برای شما بهتر است.

بازسازی ویلا چیست؟

بازسازی ویلا به صورت مهندسی شده مطلبی است که در دل آن زیبایی و حرفه با هم ملاقات می کنند. شما به عنوان صاحب یک ویلا یا خانه ییلاقی دورهمی، تکه ای از تاریخ و فرهنگ ایران را دارید که  بسیارارزشمند است. با گذشت زمان، لازم است  مدرن سازی ویلا خود را شروع کنید و با دقت کامل بازسازی ویلاهای قدیمی را انجام دهید تا مطمئن شوید که برای سال های زیادی سربلند خواهند ماند. تیم معماری قاف می تواند فرسودگی ویلا شما را با مهارت بازسازی نیز بازسازی یا گسترش دهد به گونه ای که مدل سازی مجدد را با کیفیت بالا و به طریقی انجام می دهد که سبک زندگی شما را بهبود ببخشد و همچنین به ارزش ساختمان شما نیز بیافزاید و درعین حال شخصیت ویلاهای قدیمی که عاشقش هستید را تقویت می کند، پس خارج از قالب این متن و به صورت خلاصه بازسازی ویلا برابر است با مهارت در بازسازی، مدل سازی مجدد، بهبود ازش ویلاهای قدیمی و در عین حال حفظ عشق ویلاهای قدیمی در قالب تقویت شده امروزی.ساخت ویلا

فرایند ثبت بازسازی ویلا در مرکز استودیو قاف از مراحل مهم و کلیدی در صنعت ساخت و ساز تشکیل می شود که عبارتند از:

مرحله اول شامل تماس تلفنی با مجموعه است تا در این روند، در مورد ایده ها و نیازهای اولیه شما صحبت و مذاکره شود.

در مرحله دوم بازدید از سایت ترتیب داده می شود تا سایر ویلا ها و نمونه اجراها را مشاهده کنید و بتوانید بهتر درباره بودجه و جزئیات بیشتر در مورد آنچه می خواهید از پروژه به دست آورید، تصمیم بگیرید.

طراحی ویلا مانند طراحی داخلی و خارجی آن، مرحله سوم از فرایند مرکز است، طراحان حرفه ای مجموعه به میزان دلخواه شما در طراحی مشارکت دارند، این مطلب به این موضوع مهم اشاره می کند که استدیو قاف سعی بر تحمیل طرح، بنا به هردلیلی به کارفرما ندارد، کاملاً بر عکس خیلی از دفاتر معماری که با استفاده از فرصت بازسازی ویلا و به دلایل مالی و سود بیشتر در این مرحله طرح پیشنهادی خود را به کارفرما تحمیل می کنند.

نقل قول و موافقت پروژه بعد از طراحی، مرحله چهارم است که در آن قبل از درخواست رضایت، یک نقل قول مفصل به شما ارائه می شود. سپس کل فرآیند رضایت برای شما از ارسال درخواست تا آخر مدیریت می شود.

در قدم پنجم قرارداد و برنامه تفصیلی کارها نیز انجام می شود. یک قرارداد و برنامه دقیق از کارها تنظیم و تاریخ شروع کار بازسازی ویلا در آن تعیین می شود. اگر مایل هستید راجع به مدیریت پیمان و قرارداد حقوقی ساخت و ساز بدانید مطلب مرتبط را پیگیری نمایید.

عملیات بازسازی ویلا به عنوان آخرین مرحله و از طرفی شروع کار مرکز معماری است. در طول ساخت و ساز جهت بازسازی ویلا، شما یک مدیر پروژه اختصاصی خواهید داشت که بر کار نظارت می کند و به روز رسانی های منظم را به دفتر مجموعه ارائه می دهد.  در این سیستم جلسات هفتگی یا حتی روزانه تا مرحله تکمیل  و نهایی نیز ترتیب داده می شوند.

گروه بازسازی ویلا استودیوقاف مراحل فوق را از ابتدا تا انتها با بهره مندی از یک پروسه مهندسی و برنامه ریزی شده  مرتب و منظّم در زمینه بازسازی تخصصی ویلا نیز انجام می دهد.

بازسازی ویلا با فوت کوزه گری

بازسازی ویلا در حال حاضر بخش مهمی از کار صنعت ساختمان و جزیی از بازسازی و نوسازی منزل است که شامل تخصص کافی در این زمینه مانند تخصص در فضاهای داخلی ویلا نیز است. ایده برای بازسازی ویلا یکی از فوت های کوزه گری در بازسازی ساختمان است که با عملی شدن آن می توان به راحتی هزینه بازسازی ویلا را به شدت کاهش داد. قیمت و بازسازی ویلا به شدت با ایده های خارق العاده طراحان و معماران نیز رابطه مستقیم دارد. بازسازی داخلی در ویلا و خانه های ویلایی با اجرا شدن ایده های مناسب جان می گیرد. سایر فوت های کوزه گری و نکات بهبود یافته برای بهتر اجرایی شدن بازسازی ویلا عبارتند از:

بودجه های واقع بینانه تنظیم کنید

هنگام تعیین بودجه، مهمترین چیزهایی که باید روی آن ها حساب کرد، مقیاس پروژه، مواد و مصالح مورد نظر و یک شبکه ایمنی برای چالش های غیرمنتظره ای است که می تواند با بازسازی ویلا پیش بیاید. همچنین عاقلانه است که برای مواد و مصالح با کیفیت و بادوام بودجه بندی کنید. اگرچه ممکن است با قیمت گزاف تری عرضه شوند، اما احتمالاً طول عمر ویلا را افزایش داده و در دراز مدت هزینه کمتری برای شما خواهند داشت.نوسازی ویلا

ویلای خود را خوب بشناسید

در بازسازی ویلا عجله نکنید و ابتدا خوب با آن آشنا شوید. با گذراندن وقت در ویلا، همه چیز آن را کشف می کنید، از جمله این که چگونه خورشید در فضا می چرخد ​​و کدام اتاق ها تاریک تر از بقیه هستند. دانستن این جزئیات کمتر مطرح شده برای بازسازی ضروری است. بسیاری از ویلاها دارای پنجره های بزرگ هستند. اما همه پنجره ها به طور همزمان به یک اندازه نور خورشید را دریافت نمی کنند. با تعیین زمان و مدت زمانی که پنجره های کناری ویلا، نور خورشید را جذب می کنند و همچنین با برنامه ریزی فضایی می توانید تصمیمات عملی بگیرید تا از نور طبیعی حداکثر استفاده را ببرید.

بازیابی ویژگی های مهم در بازسازی ویلا

همه طرح ‌های ویلا های کلاسیک دارای ویژگی ‌های آراسته‌ای هستند که آن ها را از سایر اشکال مسکن مانند خانه‌های شهری نیز متمایز می‌کند. اگر می خواهید شخصیت ویلا را حفظ کنید، بازیابی این ویژگی ها مهم است.

ایوان های متقارن و پیچیده از ویژگی های قابل توجه تمام ویلاها هستند. دیوارهای بسیار تزئینی که در اطراف نمای بیرونی ویلا جای گرفته اند، جنبه زیبایی در بازسازی ویلا دارند و برای اهداف زیبایی شناختی و فروش ویلا نیز بسیار مؤثراند. کفپوش چوبی یکی دیگر از ویژگی های مهم برای بازسازی ویلا است. تخته‌های کف را می‌توان برای مطابقت با خواسته‌های سبک، تعمیر، سمباده، رنگ‌آمیزی و لاک زنی کرد. علاوه بر این، هوشمندانه است که نصب عایق کف را در نظر بگیرید تا کشش و رطوبت را کاهش دهید. به طور کلی، بازسازی کفپوش ویلا نه تنها می تواند کارایی را افزایش دهد، بلکه شخصیت آن را نیز غنی و ارزشمند می کند.

با ایجاد فضا، ارزش مالی و رفاهی ویلا را افزایش دهید

اگر برای سرمایه‌گذاری کار بازسازی ویلا را انجام می دهید، با بزرگ‌تر کردن و ایجاد فضا، آن را برای طیف وسیع ‌تری از خریداران بالقوه مطلوب و آماده کنید. الحاقات آشپزخانه و بازسازی با پلان باز، افزودنی های محبوب برای صاحبان ویلا هستند. آن ها نه تنها محیط وسیع تری را برای خانواده های در حال رشد ایجاد می کنند، بلکه ارزش فروش مجدد را نیز افزایش می دهند. به عنوان قلب خانه، آشپزخانه های بزرگ در لیست خواسته های بسیاری از بانوان منزل قرار دارند. با فراهم کردن فضای بیشتر برای آشپزی، غذاخوری و سرگرمی و اکستنشن های آشپزخانه از بسیاری جهات مانند قیمت گذاری بالاتر نیز برای محیط ویلا مفید و ارزشمند هستند. این سبک چیدمان فضا ها، ویلا را بزرگ‌ تر جلوه می دهد و همچنین می توانید فضایی را برای سایر موارد، مانند یک ناهار خوری بزرگ یا نصب نورپردازی نیز ایجاد کنید.

طرح رنگ را با دقت کامل انتخاب کنید

در زمان قطعی کردن تصمیم برای بازسازی ویلا دقت به طرح رنگ بسیار مهم است. بنابراین تمایل به مدرن سازی، اغلب نیازمند استفاده از یک پالت رنگ مینیمالیستی است که در سراسر ویلا استفاده می شود. از نظر رنگ، رنگ‌های سفید و رنگ‌های خنثی خاکی از جمله محبوب ‌ترین رنگ‌ها در فرآیند بازسازی ویلا هستند. با این حال، یک طرح رنگ حفظ شده تنها گزینه نیست. بسیاری از صاحبان ویلاهای لوکس انتخاب می کنند تا برای هر اتاق فضای متفاوتی از رنگ ایجاد کنند تا شخصیت ویلا را افزایش دهند. فراتر از رنگ دیوار، می توانید کفپوش خود را با رنگ آمیزی جدید سفارشی کنید تا کاملاً با فضای داخلی هماهنگ شود. وقتی نوبت به نمای بیرونی می‌رسد، ویلا را با رنگ‌های سفید، خاکستری ملایم و شاید رنگ‌های پاستیلی متنوع جوان‌سازی و زیبا کنید.

دفتر معماری استودیو قاف با استفاده از تجربه ساخت ویلا و سازه های ساختمانی در هنگام بازسازی به عنوان یک مرکز مهندسی معماری، معماری داخلی و خدمات ساختمانی از طریق تیم طراحی، فنی و مهندسی متخصص و دوره دیده در بزرگترین آکادمی های معماری خارج از کشور همیشه در صنعت بازسازی ویلا نیز موفق و یک گام جلوتر است.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد الزامی مشخص شده است.