Portfolio - طراحی نما ساختمان و ویلا - دفتر معماری استودیو قاف

ویلای مدرن ملارد 2
ویلای مدرن ملارد 3
طراحی حیاط ویلا
ویلای مدرن ملارد8
نمای ویلا
محوطه سازی ویلا
محوطه سازی ویلا
ویلای مدرن ملارد 6
طراحی ویلای مدرن
ویلای مدرن ملارد

ملارد از مناطق ویلایی نشین اطراف تهران میباشد که پروژه ویلا سازی در سالهای گذشته، در این منطقه روند رو به رشدی داسته است. تیم طراحی استودیو قاف با سابقه فراوان در طراحی ویلا تا کنون طراحی و اجرای چندین پروژه ویلایی در ملارد کرج  طراحی و اجرا کرده است و اشراف کامل به منطقه دارد.

پروژه طراحی ویلای ملارد

پروژه طراحی ویلا در ملارد متعلق به کارفرمای عزیر جناب آقای امینی می باشد. چالش پروژه ویلایی مدرن آقای امینی، وجود گودال استخرقبل از استارت طراحی پروژه بود، بنابراین امکان جابه جایی استخر و یا تغییر جهت آن نبود، همچنین درخت های میوه متعددی در باغ موجود بود که به خواسته کارفرما امکان قطع آنها نبود. عرض کم زمین و موارد بالا موانعی بر سر راه طراحی بود.اما تیم طراحی استودیو قاف با بررسی و مطالعه چالش ها، از آنها نهایت استفاده را برد. ویلا کاملا مدرن و با استفاده از متریال های روز و رنگ روشن میباشد.

ویلا آجری
ویلای آجری
ویلای آجری
ویلای آجری

طراحی ویلا در رشت در سالیان اخیر رونق و رواج فراوانی پیدا کرده است. پروژه طراحی ویلای خانم نبی پور در رشت دارای طراحی  خاص و یونیک به سبک تلفیقی و مدرن میباشد. این ویلا در مناطق ویلایی نشین اطراف شهر زیبای رشت، مرکز استان گیلان قرار دارد. شهر رشت به عنوان یکی بزرگترین و قدیمی ترین شهرهای ایران یکی از شهرهای پرطرفدار برای علاقه مندان به اقامت در شمال کشور می باشد. همچنین آب و هوای عالی و نزدیکی به جنگل و دریا دلایل اصلی رشد ساخت و طراحی ویلا در رشت و اطراف آن در سالیان اخیر می باشد.  دفتر معماری استودیو قاف دارای تجربه فراوان ساخت و طراحی ویلا در رشت و سایر مناطق استان گیلان و شمال کشور می باشد.

پروژه طراحی ویلا در رشت متعلق به کارفرمای محترم خانم نبی پور به طور کامل توسط تیم معماری استودیو قاف انجام شده است. این پروژه ویلایی دارای طراحی نمای مدرن شامل متریال تلفیقی آجر، ترموود و فلاشینگ می باشد. آجر از قدیمی ترین متریال های به کار رفته در صنعت ساختمان است. آجر نسوز متریالی بدون تاریخ مصرف برای استفاده در انواع آب و هوا و اقلیم میباشد. این متریال امتحان خود را برای سالیان دراز درمناطق با اب و هوای نامساعد پس داده است. با توجه به خصوصیات آب و هوایی شمال کشور و جذب آب کم سنگ و آجر نسوز استفاده از این متریال ها در طراحی نما و سایر قسمت های ویلا و ساختمان یکی از بهترین روشهای ساخت ویلا در شمال کشور  می باشد. امروزه ترکیب آجر با انواع متریال سنگ ،چوب ، بتن و فلاشینگ با توجه به رنگ بندی مناسب، و با توجه به تنوع طرحهای آجر طراحی نمای آجری مورد توجه سازندگان و طراحان زیادی قرار گرفته است.

پروژه طراحی ویلای رشت

در پروژه طراحی ویلا در رشت استفاده از آجر مشکی به همراه ترموود ترکیب بسیار جذابی  ایجاد کرده است.گرمای چوب ، سردی رنگ مشکی آجر را خنثی میکند، همچنین برای تاکید بر خطوط افقی طرح از ورق فلاشینگ در لبه پنجره ها و لبه بام استفاده شده است.این پروژه ویلایی با توجه به خصوصیات اقلیمی رشت و آب و هوای خطه گیلان به منظور بهره مندی و هماهنگی با اقلیم طراحی شده است. در طراحی این ویلا در رشت به منظور ساخت سازه ای پایدار و مهندسی و استاندارد اصول فنی معماری و ساختمانسازی در آب و هوای مرطوب رعایت شده و به دقت در مراحل ساخت ویلا پیاده سازی گردیده است.

نمای آجری رشت

هیچ یک از وجوه این ویلا مشابه همدیگر نیستند و برای هر قسمت طراحی ویژه ای انجام شده است. با توجه به رطوبت بالا و اقلیم خاص رشت و استان گیلان قبل از شروع پروژه عملیات تعیین تیپ خاک نیز انجام شده و تمامی محاسبات فنی وسازه ای بر اساس محاسبات دقیق انجام گرفته است.  در این پروژه طراحی محوطه ویلا و دیواره آن با بلوک بتنی و به صورت کاملا مجزا از خود ویلا طراحی شده است تا به صورت یک پس زمینه خود را در نمای ویلا نشان دهد. برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر و رزومه پروژه های طراحی و ساخت ویلا می توانید از قسمت نمونه کارها دیدن فرمایید. برای طراحی ویلا در رشت ، استان گیلان و مازندران و سایر نقاط کشور به سبک مدرن یا تلفیقی با مشاوران تیم معماری استودیو قاف تماس بگیرید.

 

طراحی محوطه ویلا
طراحی آلاچیق ترموود
طراحی باربیکیو
ویلای مدرن
طراحی نمای ویلا
طراحی آلاچیق
طراحی محوطه
ویلای مدرن
طراحی آلاچیق
طراحی نشیمن روف گاردن
طراحی آلاچیق روف گاردن
طراحی روف گاردن

طراحی ویلا در سرخاب در سالیان اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. منطقه سرخاب یکی از زیباترین و سرسبزترین مناطق تهراندشت کرج و با فاصله ۵۰ دقیقه ای از تهران می باشد. سرخاب یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین مناطق ویلایی اطراف شهر کرج است که به خاطر طبیعت بکر و آب و هوای بی نظیر مانند نگینی در منطقه تهراندشت میدرخشد. با توجه به نزدیک بودن این منطقه به شهر کرج و سرسبز بودن سرخاب، این منطقه مورد توجه خریداران ملک و سرمایه گذاران قرار گرفته است. پروژه های طراحی ویلای کوچک  و ساخت ویلا باغ های فلت در این منطقه در سالیان اخیر رونق فراوانی گرفته است.

در سال های اخیر پروژه های ویلایی بسیاری در منطقه سرخاب و تهراندشت راه اندازی و بهره برداری شده است. پروژه های این منطقه غالبا به صورت شهرکی و در یک طبقه اجرا میشوند. تیم معماری استودیو قاف دارای چندین پروژه طراحی ویلا در سرخاب و همچنین پروژه های ساخته شده و اجرا شده بسیاری در منطقه می باشد. پروژه طراحی ویلای سرخاب جناب آقای کریمی یکی از این نمونه کارها می باشد. برای سفارش طراحی و ساخت ویلا در سرخاب و مشاوره در این موارد می توانید با تیم استودیو قاف تماس حاصل فرمایید.

پروژه طراحی ویلا سرخاب

پروژه ویلایی جناب اقای کریمی نیز در یک طبقه ،به سبک مدرن و دارای فضاهای کاملا تفکیک شده برای استفاده ساکنین طراحی شده است. طراحی استخر در سکوی همسطح ویلا، نشیمن خارجی در فضای کناری ویلا و منتهی به پله های طراحی روف گاردن، آلاچیق مجزا در ضلع دیگر محوطه و روف گاردن کاملا مجهز و مجزا از محوطه در سطح بام به تفکیک طراحی و اجرا شده اند. برای طراحی ویلا در منطقه سرخاب تهراندشت و سایر مناطق کشور با تیم استودیو قاف تماس حاصل فرمایید.

طراحی ویلا
طراحی ویلا
دیوار ویلا
طراحی محوطه ویلا مدرن
طراحی حیاط ویلا
آلاچیق ویلا
محوطه سازی ویلا
طراحی ویلا مدرن کردان
طراحی بیرون ویلا
villa design
طراحی ویلا مدرن
طراحی نمای ویلا مدرن
طراحی ویلا
villa design (5)
طراحی و نورپردازی ویلا
villa design (7)
طراحی ویلا باغ
طراحی ویلای استخردار
villa design (11)
طراحی اتاق خواب داخلی
دیزاین اتاق خواب ویلا
اتاق خواب ویلا
طراحی داخلی نشیمن
طراحی داخلی ویلا
طراحی داخلی شومینه
طراحی راه پله داخلی
طراحی داخلی ویلا (5)
دیزاین سرویس افشاریه
طراحی سرویس بهداشتی
طراحی سرویس بهداشتی (3)
طراحی سرویس بهداشتی (4)
طراحی آلاچیق
طراحی ویلا
طراحی محوطه ویلا
محوطه سازی ویلا
نمای ویلا مدرن

پروژه طراحی  ویلایی افشاریه  در منطقه خوش آب و هوای کردان کرج در شهرک دنج ویلای افشاریه واقع شده است. طراحی ویلای افشاریه کرج به سبک مدرن و دوبلکس انجام شده است. شهرک افشاریه یکی از شهرک های سطح بالا و بسیار دنج منطقه کردان نزدیک شهرک طاووسیه و با دسترسی بسیار عالی و نزدیک به اتوبان کرج به تهران می باشد. شهرک افشاریه از توابع ساوجبلاغ کرج یک شهرک ویلایی معتبر با جواز ساخت و امکان اخذ پایانکار و انشعابات قانونی برای ویلا ها می باشد. متراژ زمین این ویلا ۱۰۰۰ متر و زیربنا ۴۲۰ متر در دو طبقه و به صورت دوبلکس می باشد.

تیم استودیو قاف علاوه بر طراحی ویلا مراحل نظارت بر اجرا و تمامی مراحل ساخت و ساز  پروژه طراحی ویلا افشاریه را نیز به عهده داشته است. در طراحی و ساخت این پروژه ویلایی تمام اصول فنی و مهندسی و موارد بنا به تاییدیه نظام مهندسی به شکل استاندارد و اصولی رعایت شده است. حضور تیم معماری از ابتدای پروژه و همگام بودن طراحی و اجرا باعث بهینه تر شدن پروسه ساخت این ویلا گردیده است.

امکانات پروژه ویلایی شهرک افشاریه کردان

  • ۴۲۰ متر زیربنای مدرن دوبلکس
  • استخر ۴ فصل
  • طراحی روف گاردن و محوطه سازی
  • آلاچیق و فضای سبز
  • ساختمان هوشمند
  • دارای ۴ خواب و ۵ سرویس
  • متریال برند و درجه ۱
  • دارای مجوز و تاییدیه جواز ساخت و پایانکار

برای طراحی ویلا در افشاریه ، شهرک طاووسیه وسایر نقاط با شرکت مهماری استودیو قاف تماس حاصل فرمایید

در حال حاضر این ویلا برای فروش عرضه شده است. برای اطلاعات بیشتر و بازدید با شماره های سایت یا شماره ۰۹۱۲۱۱۴۳۵۱۲ تماس حاصل فرمایید. 

 

طراحی ویلا تریپلکس
ویلای مدرن
ویلای مدرن
طراحی ویلای مدرن (4)

پروژه طراحی ویلا رویان مازندران متعلق به جناب آقای هاشمی یکی از شاخص ترین ویلا ها در یکی از شهرک های ویلایی ونوش از مناطق ویلایی اطراف رویان می باشد.. شهرستان رویان یکی از شهرهای استان مازندران و از توابع شهرستان نور می باشد. طراحی ویلا در رویان در چند سال اخیر با استقبال زیادی مواجه شده است. آب و هوای مناسب، اقلیم زیبا و رشد سرمایه گذاری و توجیه اقتصادی بالا برخی از دلایل علاقه سرمایه گذاران یا مصرف کنندگان ویلا به ساخت و طراحی ویلا در رویان می باشد. پروژه ویلایی رویان یکی از پروژه های طراحی ویلای استودیو قاف در شمال کشور می باشد. برای طراحی ویلا در رویان و مشاوره ساخت ویلا در مناطق مختلف مازندران با مشاورین استودیو قاف تماس بگیرید.

طراحی ویلا رویان 

پروژه ویلایی رویان جناب آقای هاشمی به سبک  مدرن، با توجه به تم و فضاسازی دارک و تیره طراحی شده است. در طراحی نما و هچنین در طراحی دکوراسیون داخلی و حتی چیدمان مبلمان استفاده از رنگ تیره مشهود است. تمامی مراحل طراحی ویلا شمامل آماده سازی نقشه های اجرایی ، نقشه های سه بعدی، طراحی محوطه ویلا، طراحی روف گاردن و نظارت بر اجرا بر عهده شرکت معماری استودیو قاف بوده است.  این ویلا در منطقه رویان مازندران و به صورت تریپلکس و با توجه به اصول و نکات طراحی ویلا در شمال کشور ساخته شده است. ترکیب فلز و رنگ تیره با رنگ گرم و طبیعی چوب ترکیبی جذاب به وجود می آوردند. سقف شیروانی ویلا در زیر سقف اتاق ها و فضاهای طبقه بالا سبک روستیک را نیز یادآور میشود.

برای مشاوره ساخت و طراحی ویلا در رویان و بهره مندی از خدمات مشاوره فنی و مهندسی رایگان می توانید با مشاورین استودیو قاف تماس حاصل فرمایید. ضمنا اگر قصد خرید ویلای آماده در شهرستان رویان و نور را دارید برای اطلاعات تکمیلی می توایند مطلب راهنمای خرید ویلا در نور را مطالعه فرمایید.

طراحی ویلا تریپلکس مدرن
ویلا نمک آبرود
ویلا نمک آبرود
ویلا نمک آبرود

طراحی ویلا در نمک آبرود که از مناطق توریستی قدیمی در ایران محسوب میشود همیشه مورد توجه سرمایه گذاران و سازندگان بوده است. دهکده توریستی نمک آبرود منطقه ای رویایی در میان جنگل و دریا است،که از محبوب‌ترین مراکز گردشگری کشور است و در ۱۲ کیلومتری شهر چالوس قراردارد.جاده زیبای چالوس و هوای کوهستانی آن، جنگل های انبوه مسیر و دریای خزر، تفریحات آبی و هیجان انگیز و همچنین وجود بلندترین خط تله‌کابین در ایران دلیل شهرت بسیار زیاد این دهکده توریستی در بین گردشگران است.

بسیاری از ویلاهای موجود در نمک آبرود قدیمی و فرسوده هستند و نیاز به بازسازی دارند، برای بازسازی ویلا های خود با ما در استودیو قاف تماس بگیرید.

طراحی ویلا نمک آبرود

پروژه ویلایی نمک آبرود که در این دهکده واقع شده است ، در سه طبقه و به سبک طراحی ویلای مدرن انجام شده است.طبقه سوم تنها شامل یک شاه نشین و تراسی در جلوی آن میباشد،این فضا باعث ایجاد اختلاف سطح در سقف شیروانی شده است و به جلوه بصری در طراحی نما ساختمان کمک شایانی کرده است.

متریال های مورد استفاده در این ویلا، سیمان نانو، ترموود و فلاشینگ است.سیمان نانو به دلیل قیمت مقرون به صرفه و مقاومت مناسب از مصالح پر طرفدار مورد استفاده در شمال کشور میباشد.انتخاب پیمانکار مناسب در اجرای این سبک از نماها بسیار مهم است و در کیفیت نهایی کار تاثیر بسزایی دارد.

برای ساخت ویلا ، براورد هزینه نهایی و اجرای سبک های مختلف و دریافت مشاوره در زمینه انتخاب پیمانکاران ویلا میتوانید با مشاوران ما در استودیو قاف تماس بگیرید.

طراحی نمای ویلا
طراحی ویلا کلاسیک
طراحی ویلا کلاسیک
ویلا کلاسیک
طراحی نمای ویلا رومی
حیاط ویلا
محوطه سازی ویلا
نمای ویلا کلاسیک سیمان سفید

شهر سیاهکل یکی از شهرهای بکر و دست نخورده استان گیلان است که در همجواری شهرهای لاهیجان و  رشت و رودبار قرار دارد. جنگل‌های انبوه و بکر سیاهکل در کنار جاذبه های توریستی و دیدنی این منطقه را به یکی از مقاصد گردشگران و منطقه ای مناسب برای ساخت ویلا تبدیل کرده است.

بنا به درخواست کارفرمای محترم  پروژه این ویلا به سبک کلاسیک و یا نمای رومی طراحی شده است. بنابراین قرینه بودن از اولین الویت هایی است که در این پلان لحاظ شده است. وجود ستون های بلند و جزییات سرستون ها، همچنین سرایی ها و ابزار های کار شده دور قاب پنجره ها همگی در راستای متعهد بودن به سبک کلاسیک در نظر گرفته شده است.

طراحی ویلا نوشهر مازندران
طراحی ویلا
طراحی ویلا نوشهر
پروژه طراحی ویلا نوشهر

این پروژه ویلایی مدرن در منطقه نوشهر مازندران، به صورت دوبلکس در یک و نیم طبقه طراحی شده است. محوطه سازی ویلا و سقف شیروانی این ویلا با توجه به اب و هوای منطقه و بارندگی های فصلی لحاظ شده است.

سقف شیروانی به تبعیت از پلان که در دو قسمت تفکیک شده است، به دو قسمت تقسیم شده، یک بخش ورودی و بخش دیگر ووید و سالن. ترکیب رنگ چوب به همراه سفیدی سیمان و سقف شیروانی بسیار به لطیف شدن نما کمک کرده است.

ویلا آبسرد

شهر آبسرد در ۴۵ کیلومتری شهر تهران واقع شده است و از شهرهای بخش مرکزی شهرستان دماوند محسوب میشود. این شهر دارای آب و هوای مناسب و مطبوعی میباشد و به عنوان یک منطقه ییلاقی و مناسب برای ساخت ویلا شناخته میشود.

پروژه ویلایی آبسرد که در یک طبقه شکل گرفته است و از دو سمت با دیواره های محوطه محصور شده است، تنها از دو جبهه قابلیت نورگیری داشت.

این بنا به سبک کلاسیک ایرانی و با متریال آجر و سنگ طراحی شده است ، استفاده از آجر به حس فضای گرم در باغ کمک شایانی کرده است.

ویلا محمدشهر
ویلا محمدشهر
ویلا محمدشهر
ویلا محمدشهر
ویلا محمدشهر
ویلا محمدشهر
ویلا محمدشهر
ویلا محمدشهر

طراحی ویلا محمدشهر که در یکی از شهرک های ویلایی شهر محمد شهر واقع شده است، به سبک نمای کلاسیک میباشد. شهر محمد شهر یکی از شهرهای اطراف شهر کرج و متعلق به استان البرز میباشد، امروزه به دلیل نزدیکی به تهران و خوش آب و هوا بودن به یکی از نقاط ویلایی تبدیل شده است و مورد توجه سرمایه گذاران ملک و سازندگان پروژه های ویلایی قرارگرفته است.نزدیکی به امکانات شهر و در عین حال باغ های میوه و بسیار سرسبز محمدشهر این منطقه را بسیار خاص و منحصر به فرد کرده است.

طراحی ویلا محمد شهر

ویلای کلاسیک محمد شهر جناب آقای همتی که در یکی از مناطق سرسبز محمد شهر واقع شده در یک قواره ۲۰۰۰ متری با درختان کهن سال قرار گرفته است. این بنا که در واقع یک باغ ویلا با قدمتی ۲۰ ساله بوده و دارای اسکلت قدیمی در مرکز باغ بوده است.با توجه به خواسته کارفرما و حفظ اسکلت بنا محدودیت های زیادی در طراحی وجود داشت و به نوعی نیاز به عملیات بازسازی ویلا با حفظ اسکلت و مقاوم سازی سازه بود. تیم معماری استودیو قاف با توجه به خواست و نیاز کارفرما سبک کلاسیک-رومی را برای این پروژه انتخاب کرد و بر اساس آن طراحی ها را پیش برد.

در نظر گرفتن یک تراس فراخ در ضلع استخر و رو به باغ برای  طراحی محوطه به استفاده حداکثری از منظره درختان باغ کمک شایانی کرد.